Folgujemy – pozwól sobie pofolgować!

folgujemy, kuchnia lokalna, zdrowe jedzenie, jedzenie na mieście, gdzie zjeść we wrocławiu, jedzenie wrocław, restauracje wrocław

Jestem totalnie zaskoczona, że do tej pory jeszcze nie pojawił się wpis dotyczący Folgujemy!

To niedopuszczalne, szczególnie, że jest to jedno z moich ulubionych miejsc! Myślę jednak, że nic straconego i możemy to szybciutko nadrobić teraz.   

Z Folgujemy pierwszy raz miałam do czynienia w 2016 roku, kiedy całą paczką Widelcową (a była wtedy naprawdę liczna) wybraliśmy się na piknik, spróbować, co też oferują przy Kniaziewicza.   

Pamiętam, że zamówiliśmy menu degustacyjne i nie było ani jednej pozycji, która by nam nie smakowała. Jedynym mankamentem była kiepska wentylacja miejsca, która jeszcze wtedy, była dla mnie zbyt niewydolna, żebym rozważała powrót. W kolejnych miesiącach jakoś nie było mi tam po drodze, aż do wyśmienitych Restaurant Weeków. Wtedy jako ambasadorki, miałyśmy z Marijką okazję degustować menu festiwalowego przed Wami, aby ocenić propozycję. Miłość rozkwitła, a i wentylacja się znacznie poprawiła.   

Czy Folgujemy nas urzekło?

Jestem bezsprzecznie uwiedziona tym miejscem. Oczywiście duży wpływ na to ma fakt, że przychylnie traktuje się w Folgujemy wegan i wegetarian. Nikt tu absolutnie nie zaproponuje Wam ryby, jako wege dania, a co więcej, ten roślinny twist wychodzi im rewelacyjnie. Wszystkie roślinne pozycje są wyśmienite. Śniadania, obiady czy desery zawsze są starannie przygotowane, smaki są ciekawie zestawione, a produkty niezmiennie wysokiej jakości. Tu możecie spróbować świetnych serów ślubowskich czy kiełbasek Pana Arka (to dla wszystkożernych).   

folgujemy, kuchnia lokalna, zdrowe jedzenie, jedzenie na mieście, gdzie zjeść we wrocławiu, jedzenie wrocław, restauracje wrocław
folgujemy, kuchnia lokalna, zdrowe jedzenie, jedzenie na mieście, gdzie zjeść we wrocławiu, jedzenie wrocław, restauracje wrocław

Folgujemy to nasze #mustvisitplace, kiedy mamy gości. Wszystkie niedzielne śniadania „serwujemy” właśnie tam, uprzednio robiąc rezerwację stolika, bo weekendowe poranki bywają tłoczne. Wszyscy goście wspominają Folgujemy bardzo dobrze, zatem wysyłamy nieformalnych ambasadorów dalej w świat. 🙂   

Celowo piszę ten tekst inaczej, niż wszystkie poprzednie – niezależnie od tego, co zamawiam i próbuję jest przepysznie, świeżo i pięknie. Z punktu widzenia prezentacji jedzenia, Folgujemy w mojej ocenie stoi wysoko, bo wszystko zawsze krzyczy z talerza „zjedz mnie!” i jest Instagram friendly. Jednak, co najważniejsze, za wyglądem idzie też smak. Nie ma rozczarowań.  

Pora na kawę!

Dla tej kawy przychodzimy z Michałem w niedzielne poranki z wielką radością. Kubek z dolewką kawy przelewowej z lokalnej palarni Czarny Deszcz to taka nasza mała przyjemność. Przy okazji: podpowiedzcie, gdzie można jeszcze dostać dolewkę we Wro? Traktujemy to, jak niewielki prezencik, po którym dzień będzie zdecydowanie lepszy. Poza kawą, z ręką na sercu polecam napary. Lipa, pokrzywa, rumianek – cokolwiek nie wybierzecie, będzie pyszne. Jestem dużą fanką takich naparów, a te z Folgujemy zaspokajają moje potrzeby. Lubię, kiedy w kubku pływają malinki, cytrynki, pomarańcze, imbir, a wszystko otula miodek – i to w Folgujemy jest!   Bardzo żałuję, że Folgujemy nie ma większej powierzchni, bo przypuszczam, że zostałaby szybciutko zagospodarowana i wypełniona gośćmi. Z jednego prostego względu, mianowicie obsługa Folgujemy jest rewelacyjna. Pomocna, zainteresowana, chętna doradzić, uśmiechnięta i serdeczna. Bardzo im za to dziękuję, bo dzięki nim także chce się tam wracać.   

folgujemy, kuchnia lokalna, zdrowe jedzenie, jedzenie na mieście, gdzie zjeść we wrocławiu, jedzenie wrocław, restauracje wrocław

Ostatnio także poczyniliśmy zamówienie na tłustoczwartkowe pączki wegańskie i tradycyjne, a że w naszym duecie Michał jest Starszym Specjalistą ds. Wszystkiego Słodkiego, mogę potwierdzić, ze były wyśmienite. Odrobinkę zbyt tłuste, ale spokojnie mogły konkurować z tradycyjnymi.

Zatem, jeśli jeszcze nie znacie Folgujemy, albo słyszeliście o nich, ale nie było po drodze, to zachęcam Was gorąco do wizyty. W weekendy na śniadanie proponuję rezerwację, ale w ciągu tygodnia nie powinno być problemu – choć przesądzać nie chcę.   

Dzięki Folgujemy, za wszystkie nasze wizyty i do zobaczenia niebawem!   


FOLGUJEMY
ul. Kniaziewicza 16  
facebook
menu

Podoba Ci się ten tekst? Podaj dalej. Więcej na naszym Instagramie oraz fanpage’u. 
Widelcowe hashtagi – #zwidelcempowroclawiu #jemwewro

Może Ci się też spodobać...