LUNCH24.com – jedzenie z dowozem we Wrocławiu

lunch24 jedzenie z dowozem wrocław lunch do biura food delivery na dowóz w dowozie

We Wrocławiu obecnie jest kilku dostawców, którzy obok LUNCH24.com dostarczają nam jedzenie z dowozem z naszych ulubionych lokali gastronomicznych.

Już nie tylko w czasie lunchu w pracy, ale również popołudniami czy w weekendy.  

Co tak można w dowozie porównywać? 

  • zasięg dowozu – jakie lokale dostarczają pod nasz adres
  • ofertę dostępnych lokali – a ta zwykle różni się u poszczególnych dostawców
  • ceny jedzenia – każdy dostawca oferuje swoje warunki współpracy restauracjom, co zwiększa lub zmniejsza kwotę, jaką my ponosimy za danie
  • ceny dowozu – dostawa jest inaczej płatna, w zależności od dostawcy. Jedni oferują stałą stawkę, a inni progresywną, która maleje w miarę większego zamówienia
  • dla bardziej wymagających – funkcjonalność strony/aplikacji do zamówień i dodatkowe funkcje (np. monitorowanie dostawcy na mapce, dodatkowe powiadomienia SMS o statusie zamówienia itp.)  
lunch24 jedzenie z dowozem wrocław lunch do biura food delivery na dowóz w dowozie

#OrientalnaŚroda – jedzenie z dowozem od Lunch24

Przez ostatnie cztery tygodnie mogliście z nami uczestniczyć w naszym projekcie #orientalnaśroda. Sprawdzałyśmy ofertę kuchni azjatyckiej i indyjskiej w dostawie z LUNCH24.com. Byłam ciekawa, jak to będzie wyglądało, szczególnie, że w chwili, kiedy wszystkie dostępne pod moim adresem lokale były dostępne, miałam do wyboru 15 miejsc serwujących taką kuchnię. Fakt, że ja i Michał jesteśmy wegetarianami nieco zawężał nam ofertę, ale wciąż nasze ulubione miejsca takie, jak Panda Ramen czy Mango Mama, a od teraz także Thali, były dostępne i zawsze miały dla nas coś pysznego do zaoferowania.

Wiecie, że mamy z Magdą różne gusta i smaki. Jedna jest wszystkożerna (oprócz surowych pomidorów i buraków) a druga roślinożerna, więc zapowiadało się ciekawie.

Nasze wybory padły na: Thali i PandaRamen, Sushi Corner i Woo Thai Restaurant, Mango Mama i 77 Sushi oraz Sushi TU i Panda Ramen po raz drugi (czasem nie da się inaczej, kiedy jest potrzeba na ramen!)  

Jak poszło? Praktycznie wszystkie zamówienia dotarły do nas w estymowanym na początku czasie. Jeśli pojawiały się jakieś problemy, zawsze można skorzystać z czatu z konsultantem, który jest dostępny. Jego rolą jest pomoc i pośredniczenie w kontakcie z lokalem. Co prawda nie zawsze udawało się dostać zamówienie w czasie 45 minut. Mimo to jedzenie, które miało być ciepłe po dostarczeniu, zawsze takie docierało. Notyfikacje SMSem o zmianie statusu zamówienia poniekąd zdejmują z nas konieczność odświeżania strony. Bardzo przydatna jest funkcja monitorowania na mapie lokalizacji kuriera. Można w tym czasie na przykład spokojnie wyjść z psem, bez obaw, że kurier pocałuje klamkę i zawróci z zamówieniem do lokalu. Samo składanie zamówienia też jest bardzo proste. Jak to wygląda w praktyce, Magda pisała już spory kawałek czasu temu o tutaj: KLIK!

A jak wyglądało jedzenie z dowozem po dotarciu?

Dzięki niezłemu zapakowaniu po stronie restauracji, wszystko zawsze docierało całe. W przypadku zupy z Sushi Corner było troszkę rozlanego płynu. Zupa była w papierowym pudełeczku, podwójnie zawinięta w folię aluminiową, więc i tak straty były zminimalizowane. Ponownie Sushi Corner skradł moje serce, kiedy w torbie z zamówieniem znalazłam pałeczki dla początkujących! Na początku nie skumałam co to, ale bardzo szybko mi na Instagramie uświadomiliście 🙂  

Co tak naprawdę mi w dostawie przeszkadza, to ilość plastiku*! Niestety wciąż większość dań jest podwójnie opakowana (miseczka z plastiku + folia zgrzewana na ciepło, jako wieczko + plastikowe sztućce). Choć muszę tu wyróżnić Mango Mama, które dostarczyło kilka dań w opakowaniach papierowych/aluminiowych z drewnianymi sztućcami. Brawo!  

*sam problem plastiku nie ma większego związku z samym dostawcą, ale być może restauracje mogłyby poszukać alternatyw. Może nie wiedzą, że jest na to zapotrzebowanie u klientów. Jesteśmy coraz bardziej świadomi! Pamiętajcie, baby steps!

lunch24 jedzenie z dowozem wrocław lunch do biura food delivery na dowóz w dowozie

Jedzenie z dowozem – podsumujmy to!

Orientalna środa to było bardzo ciekawe doświadczenie, dlatego bardzo dziękujemy LUNCH24.com za możliwość jego realizacji. Pizzę możemy odmieniać przez wszystkie przypadki i tego nigdy we Wrocławiu nie zabraknie. Burgerów też jest dość sporo i często mają własną dostawę, także można też spokojnie zaspokoić swoje zachcianki. Kuchnia indyjska i azjatycka zwykle sprawiała mi więcej kłopotu, bo co by tu zamówić? Na sushi nie zawsze jest ochota (albo możliwość z braku opcji wege), dlatego uważam, że wyszło całkiem nieźle.

Pamiętajcie, że do końca marca LUNCH24.com ma obecnie darmową dostawę, a na stałe obowiązuje już brak minimalnej kwoty zamówienia! A Wy jakie macie doświadczenia z jedzeniem w dostawie przez pośrednika?

lunch24 jedzenie z dowozem wrocław lunch do biura food delivery na dowóz w dowozie

Podoba Ci się ten tekst? Podaj dalej. Więcej na naszym Instagramie oraz fanpage’u. 
Widelcowe hashtagi – #zwidelcempowroclawiu #jemwewro

Może Ci się też spodobać...